bananas-282319_1280Czekolada, a do tego lody, ciastka, ciasteczka, różne batoniki – wszystko pyszne, zachwycające, ale przepełnione cukrem, który jest niebezpieczny dla naszego zdrowia w zbyt dużej ilości, a po za tym może być przyczyną nadwagi, dodatkowych kilogramów, a nawet problemów z cera. Warto, więc poznać kilka tajników, które pozwolą nam na wyeliminowanie słodkości z naszego jadłospisu, a przynajmniej zmniejszenie ich ilości do minimum.
Przede wszystkim musimy sobie jasno powiedzieć, że całkowita rezygnacja ze słodyczy doprowadzi zarzucenia diety, zwłaszcza, gdy robimy to z dnia na dzień. Nie możemy powiedzieć rezygnuje i zaprzestać podjadania, to nie jest możliwe, bo nasz organizm prędzej, czy później upomni się o cukier.
Mimo, że zdajemy sobie sprawę z kaloryczności czekolady, jest tak kusząca, że trudno jest nam z niej zrezygnować. Ciekawą alternatywą dla zwykłych deserów są owoce, które można zjeść w połączeniu z gorzką czekoladą. Owoce zawierają cukier, a gorzka czekolada nie ma go w ogóle. Mamy, więc zdrowszą propozycję deserową. Warto przede wszystkim zamienić czekoladę mleczną na gorzką, bo zapewni nam taką samą przyjemność, a jest dużo lepsza dla naszego ciała.
Jeśli chodzi o lody to powinniśmy unikać tych, które Zawierają wiele konserwantów, barwników i innych substancji dodatkowych. Najlepiej wybierać lody śmietankowe bez czekolady i innych dodatków. Sorbety z pozoru wydają się zdrowsze, ale trzeba uważać, z czego je zrobiono, bo jeśli ze słodzonych soków to nie ma większej różnicy, czy wybierzemy śmietankę polaną grubą warstwą czekolady, czy też sorbet.
Jeśli chcemy schudnąć, zmniejszenie ilości słodkości w naszej diecie to podstawa, bez tego nie będzie żadnych efektów odchudzania. Chociaż owoce, zwłaszcza winogrona są dość kaloryczne i słodkie, w stosownych ilościach będą zdecydowanie lepsze niż ciastka. Jeśli już chcemy jeść ciasteczka, róbmy je sami, z maki pełnoziarnistej, z dodatkiem miodu, zamiast cukru. Warto tutaj zaznaczyć, że problemem gotowych ciast, batoników i tym podobnych słodkości nie jest tylko sam cukier, który oczywiście sprzyja przybieraniu na wadze. Tutaj chodzi również o kwestie samych konserwantów, które, jak pokazują badania sprzyjają tyciu.
W związku z tym, owoce, które mają słodki smak, do tego mniej kaloryczne od słodyczy i dostarczają nam składników odżywczych, powinna znaleźć się w naszej diecie, jako zamiennik słodkości, aczkolwiek musimy uważać na ilość, bo zbyt duża ilość owoców też może być niekorzystna dla naszej sylwetki, aczkolwiek wydaje się to zupełnie niemożliwe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here