Jak kontrolować swoją wagę?

by

in

belly-2354_1280Waga uwielbia robić nam wszystkim psikusy. Zazwyczaj unikamy jej jak ognia, starając wmówić sobie, że skoro mieścimy się jeszcze jakoś w spodnie kupione w zeszłym sezonie, to nie ma takiej możliwości, żebyśmy przytyli. Wszystko jednak zmienia się diametralnie, kiedy zmuszeni wyrzutami sumienia po obfitym posiłku wchodzimy na wagę, a nasze oczy wychodzą wręcz z orbit. Okazuje się, że jednak można przytyć i to znacznie. Wówczas zaczynamy batalię z dodatkowymi kilogramami i tak w kółko. STOP. Czas zacząć utrzymywać jedną, stałą wagę, bez wahania tej magicznej liczby na szklanym ekranie. Jak to zrobić?
5 posiłków dziennie
Systematyczne jedzenie sprawia, że nasz organizm znacznie lepiej przyswaja posiłki. Przede wszystkim się nie obżeramy i jesteśmy przyzwyczajeni do częstych, ale mniejszych porcji każdego dnia. Ostatni posiłek powinno się zjadać na dwie godziny przed snem. Prowadzenie takiego jadłospisu zdecydowanie bardzo korzystnie wpłynie na naszą wagę, pod warunkiem, że co trzy godziny nie będziemy jeść czekolady i fast food’ów. Dieta ma być racjonalna, posiłki zbilansowane, zdrowe i pożywne. Nie można pozwolić sobie na jeden grzeszek każdego dnia, ponieważ nigdy nie osiągniemy upragnionej wagi i sylwetki. Raz w tygodniu, jeden posiłek to może być mała kaloria, ale walczmy z pokusami, ponieważ to one są największą zgubą w dążeniu do osiągnięcia swoich największych marzeń.
Minimum 2 litry wody dziennie
Nasz organizm w prawie 80% składa się z wody. Kiedy brakuje mu wody, którą każdego dni wydalamy razem z potem i moczem, sam domaga się jej uzupełnienia. Zwyczajnie wówczas chce nam się pić. Nie wolno pod żadnym pozorem ignorować tego sygnału, ponieważ jest to naturalny znak, kiedy organizm podpowiada nam co jest nam potrzebne. Woda pomaga nam w utrzymaniu odpowiedniej wagi naszego ciała. Naukowo udowodniono, że picie minimum 2 litrów wody dziennie, pozwala w ciągu roku pozbyć się od 2 do 4 kilogramów.
Regularne ćwiczenia
Aktywność fizyczna pozwoli nam nie tylko utrzymać odpowiednią kondycję, ale także wzmocni mięśnie, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę oraz utrzymanie naszego kręgosłupa. Przy nadwadze, często zdarzają się bóle, zwłaszcza odcinka lędźwiowego. Aby go odciążyć trzeba przede wszystkim niwelować zbędne kilogramy, ale także wzmacniać mięśnie głębokie. To prezent, który możemy zafundować sobie sami i to za darmo, a dzięki niemu możemy uniknąć wielu dolegliwości do końca życia, które po drodze gdzieś by nas pewnie spotkały.
Ubrania w szafie
Wbrew pozorom niektórym ten argument może wydawać się zabawny, jednak jest w nim bardzo wiele prawdy. Jeśli udało Ci się zrzucić nadmierne kilogramy, wiesz dobrze ile włożyłeś w to wysiłku. Z pewnością wymieniłeś także garderobę na mniejszą i wydałeś na to sporo pieniędzy. Aby stare ubrania nie zabierały Ci miejsca, pozbyłeś się ich raz a zawsze. Jeśli teraz przytyjesz, znów będzie trzeba kupować nowe ubrania, bo nic nie będzie na Ciebie pasować. Będziesz się denerwować, możesz zacząć mieć spadki nastroju, a nawet depresję. Weź to pod uwagę zanim zjesz kolejną porcję lodów lub paczkę chipsów.
Najbliższe osoby z Twojego otoczenia
To oni powinni być dla Ciebie motywacją i wspierać Cię w Twojej walce z nadwagą. Z pewnością wiedzą jak długą drogę przeszedłeś, próbując spalić tkankę tłuszczową. Każdy Twój ruch powinien spotykać się z ich dopingiem. Doskonale wiesz, że gdyby nie oni z pewnością nic by z tego nie wyszło. To oni wspierali Cię w najtrudniejszych momentach, dlatego teraz także nie zostawią Cię w potrzebie.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *