Ilu trenerów, tyle sposobów na płaski i umięśniony brzuch. Jednak wykonując jakiekolwiek ćwiczenia na brzuch należy wziąć pod uwagę to, aby ćwiczyć zarówno mięśnie skośne, jak i mięsień poprzeczny oraz prosty. Warto również przy okazji zadbać o mięśnie pleców. Zanim jednak zaczniemy ćwiczyć to warto zwrócić uwagę na swoją dietę. Ćwiczenia na brzuch nic nam nie dadzą jeśli będziemy się objadać. Z diety przede wszystkim trzeba wyeliminować węglowodany proste, które charakteryzują się wysokim idneksem glikemicznym. Do potraw takich należą przede wszystkim fast foody, ciastka, pieczywo białe oraz ryż.

Wykonując ćwiczenia na brzuch nie można skupiać się tylko i wyłącznie na mięśniach zewnętrznych. Ostatnio bardzo popularne stały się ćwiczenia na brzuch, które pobudzają mięśnie głębokie. Do takich ćwiczeń należy między innymi joga czy pilates. Nie wystarczą brzuszki, aby pozbyć się fałdek. Trzeba przede wszystkim wzmocnić mięśnie skośne. Nie można zapominać o mięśniach piramidowym, poprzecznym, prostym. To właśnie one budują strukturę naszego brzucha. Warto pamiętać także o tym, że kiedy już decydujemy się na treningi to trzeba to robić systematycznie. Ćwiczenia na brzuch są nietypowymi ćwiczeniami. Nie można ich wykonywać codziennie. Mięśnie potrzebują bowiem regeneracji. Bez niej nie osiągniemy oczekiwanych efektów, co z pewnością przełoży się na brak motywacji do wykonywania kolejnych ćwiczeń. Wielkim atutem ćwiczeń, o których będzie mowa, jest to, że bez problemu można wykonywać je w domu. Nie musimy iść na siłownię, aby pozbyć się kilku kilogramów oraz przede wszystkim dokuczającej nam oponki na brzuchu.

Pierwszym i chyba najpopularniejszym ćwiczeniem rozwijającym mięśnie brzucha są klasyczne brzuszki. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak je się wykonuje. Kładziemy się na dywanie lub na macie i spinamy brzuch przyciągając górną część tułowia do góry. Te ćwiczenia na brzuch wydają się być najłatwiejszymi. Jednak na tym nie poprzestajemy. Robimy co najmniej dziesięć brzuszków, a później przechodzimy do kolejnego ćwiczenia. Kładziemy się, lewą stopę kładziemy na prawe kolano. Później przyciągamy do niego prawy łokieć. Dzięki temu spinamy brzuch. Ruch wykonujemy w małym zakresie. Tułowia nie musimy podnosić za wysoko. Wystarczy, aby to zrobić. Te ćwiczenia na brzuch wykonujemy również 10 razy. Później przechodzimy do wymachów nóg. Kładziemy się na plecach i nogi zginamy w kolanach oraz unosimy na wysokość bioder. Ręce krzyżujemy za głową. Później naprzemiennie przybliżamy łokieć do przeciwległego kolana i w tym momencie prostujemy drugą nogę. Klatkę piersiową cały czas trzymamy w górze.

Kolejne ciekawe ćwiczenia na brzuch również wykonuje się w pozycji leżącej. Kładziemy się na plecach, prostujemy nogi oraz unosimy je. Prostujemy ręce i dotykamy dłońmi stóp. Robimy krótkie spięcia. W ćwiczeniu mięśni brzucha na pewno sprawdzą się również nożyce poziome. Nogi jednak powinny być uniesione tylko delikatnie nad podłogę. W walce z oponką na brzuchu pomoże nam z pewnością także imitacja wiosłowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here