Ćwiczenia odchudzające na uda

Każda kobieta chciałaby, aby jej ciało było idealnie wyrzeźbione. Jednak nie każda kobieta może pochwalić się zgrabną i szczupłą sylwetką Najwięcej kompleksów panie mają na punkcie swoich ud. Panie wykonują różnego rodzaju ćwiczenia na uda. Jest to także część ciała, która bardzo szybko tyje. Tak samo jest z pośladkami. Tutaj właśnie odkłada się najwięcej tłuszczu. Jednak tak naprawdę nie ma co narzekać. Warto zabrać się za siebie, wykonywać ćwiczenia na uda, biegać oraz zmienić swoją dietę. Jeśli chodzi o to ostatnie to trzeba wiedzieć, że dieta powinna być jak najbardziej niskotłuszczowa. Oczywiście nie można zapominać o regularnym wykonywaniu treningu. Na nic nam się zda bieganie raz w miesiącu.

Ćwiczenia na uda mogą przynieść oczekiwane efekty już po kilku tygodniach. Jednak trzeba właśnie systematyczności oraz dokładności. Najprostszy zestaw obejmuje tylko 10 ćwiczeń. Wykonuje się je w ciągu 10 minut. Jeśli naprawdę chcemy wymodelować swoje uda to powinnyśmy wykonywać te ćwiczenia co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu. Ćwiczenia na uda są naprawdę proste i nie potrzebujemy do ich wykonywania żadnych dodatkowych przyrządów. Każde ćwiczenie wykonujemy tylko przez jedną minutę. Z biegiem czasu będziemy płynnie przechodzić z jednego do drugiego ćwiczenia.

Ćwiczenia na uda rozpoczynamy od półprzysiadów. Stopy powinno się ustawić na szerokość ramion. Kolana uginamy, a biodra wysuwamy jak najbardziej do tyłu. Plecy w czasie wykonywania ćwiczenia muszą być proste. Bardzo ważny jest także odpowiedni oddech. Kiedy opuszcza się biodra należy zaczerpnąć powietrze, a kiedy wznosi to wydycha. Oczywiście idealne ćwiczenia na uda to pełne przysiady. Biodra w tym przypadku opuszcza się jak najniżej aż do stóp. Kolana ugina się całkowicie. Podczas wykonywania tego ćwiczenia w żaden sposób nie powinno się odrywać stóp od podłogi.

Bardzo ciekawe ćwiczenia na uda to przysiady z unoszeniem kolan. Można rozpocząć wykonywanie tego ćwiczenia z takiej samej pozycji jak w przysiadach. Kiedy prostujemy się po wykonaniu przysiadu to wówczas unosimy raz jedno, a raz drugie kolano. Kolano unosi się w kierunku brzucha. Dłonie trzymamy przed sobą. Łokcie są ugięte. Przysiady w rozkroku także są idealnym sposobem na modelowanie ud. Robimy szeroki rozkrok i stopy kierujemy lekko na zewnątrz. Kolana uginamy w kierunku w którym wskazują palce stóp. Biodra w tym ćwiczeniu opuszczamy na wysokość kolan.

Idealnymi ćwiczeniami odchudzającymi na uda są także na przykład wypady w przód oraz wypady w tył. Stopy ustawia się równolegle na szerokość bioder. Jeśli chodzi o wypady w przód to po prostu robimy duży krok w przód i bardzo powoli uginamy kolano. Robimy to do momentu kiedy łydka oraz udo tworzą kąt prosty. Nie wolno w żaden sposób wychodzić kolanami przed palce stóp w ten sposób można nabawić się kontuzji. Jeśli chodzi o wypady w tył to robi się je analogicznie, ale w tył. Tutaj także trzeba zwrócić uwagę na to, aby kolano przedniej nogi nie znajdowało się za kostką. Ciekawe ćwiczenia na uda to także przenoszenie nóg w klęku podpartym, przysiady z wyskokiem, wznoszenie ugiętej nogi oraz na przykład wznoszenie nóg w podporze.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *