×

Jak schudnąć?

Jak schudnąć?

Dzisiaj, kiedy wygląd ma aż takie znaczenie niemal na każdym kroku w naszym społeczeństwie wiele osób pewnego dnia zaczyna zadawać sobie pewne magiczne pytanie – jak schudnąć? Nie jest ono zadawane bez przyczyny, gdyż dla sporej rzeszy osób właśnie od naszej figury, a dokładniej mówiąc sylwetki zależy to, jak postrzegają nas inni.

Poza aspektem wyglądu, potrzebnego przecież zarówno w latach młodzieńczych, dla większej pewności siebie w towarzystwie, w trakcie licznych w tym wieku podbojów miłosnych, ale i później nasza atrakcyjność cały czas jest oceniana. W niektórych branżach cały czas postrzegają nas po tym, jak wyglądamy. Współpraca z klientem musi przecież przebiegać w miłej atmosferze, musi być on zadowolony z całokształtu usługi, jaką od nas otrzymuje. Jeśli dodatkowo wszelkie rozmowy i negocjacje będą także i miłe dla jego oka, jest duże prawdopodobieństwo, że wkrótce wróci do nas po raz kolejny chcąc być naszym kontrahentem. Dlatego właśnie wiele, zwłaszcza kobiet, kiedy myśli o znalezieniu poważniejszego stanowiska, na którym chciałyby pracować, pojawia się znów kwestia tego, jak schudnąć. Dróg, którymi w takim przypadku możemy pójść jest całkiem sporo. Jednak jak właściwie w każdej sferze dotyczącej naszego życia, tak i tutaj, zasada złotego środka będzie najlepszym rozwiązaniem. Nic nie da nam katorżnicza dieta, przypominająca całodobowy głód zaspokajany jedynie chlebem i wodą, ponieważ bez wątpienia nie o takie jak schudnąć nam chodzi. Zaniedbana, obwisła i szara skóra to efekt niedostarczania naszemu organizmowi potrzebnych składników odżywczych, a wśród nich są przecież i tłuszcze czy węglowodany. Właśnie dlatego dieta w procesie jak schudnąć nie może być przypadkowa. Najlepiej także, kiedy idzie ona w parze z aktywnością fizyczną, przy której jednak też, zwłaszcza na początku, powinniśmy być bardzo zachowawczy i ostrożni. Nie każdy ma takie same możliwości, predyspozycje do danych sportów. Czy kobieta, czy mężczyzna, w jakim są wieku, to także powinno mieć wpływ na dobór rodzaju i intensywności ćwiczeń, gdzie częstotliwość i regularność ich wykonywania powinny stanąć na piedestale naszych planów. Jeśli nasze nadprogramowe kilogramy są w liczbie kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt, to na efekty planu jak schudnąć nie będziemy musieli długo czekać, gdyż efekt zacznie się uwidaczniać od razu przy przejściu na zupełnie inny tryb życia. Warto także zwrócić uwagę, iż nie liczy się tylko to jak schudnąć w wersji optycznej, do zarejestrowania ludzkim okiem. Bardzo istotne jest także to, jak wzrośnie nasza samoocena, jak my sami będziemy czuli się patrząc w omijane wcześniej szerokim łukiem lustro w przedpokoju. Pewność siebie i większa radość z życia czerpana każdego dnia, bez względu na dzień tygodnia i pogodę za oknem, to tak zwane bonusy, które jeszcze bardziej potrafią nas zmotywować do wysiłku.

Kiedy więc zaczynamy zastanawiać się jak schudnąć, nie zaczynajmy działać pochopnie. Tak radykalne zmiany w naszym dotychczasowym życiu wymagają zaplanowania, przemyślenia, wybrania najodpowiedniejszej drogi, a na to przecież potrzeba trochę czasu. Ważne, by zorganizować to tak, by nie zniechęcić się już po kilku dniach od wprowadzenia zmian.