Zachowanie pięknej figury nie jest niestety łatwe. Sprawą dosyć trudną może się także okazać zrzucenie nadprogramowych kilogramów, które już zdążyliśmy nabyć, zwłaszcza, gdy tych kilogramów jest bardzo dużo. Na szczęście, istnieje wiele sposobów walki z nadwagą. Wszystkie jednak wymagają silnej woli oraz konsekwencji. Nie pomożemy sobie nadmiernie, gdy będziemy się odchudzać zaledwie przez tydzień czy dwa.
Na pewno dla smukłej sylwetki, która będzie przy okazji ładnie wyrzeźbiona, korzystne jest częste zażywanie ruchu. Sport pomaga spalać kalorie, wspomaga przemianę kalorii, rzeźbi mięśnie. Warto jednak wesprzeć aktywność ruchową odpowiednio skomponowaną dietą.
Wiele osób jest zdania, że dieta odchudzająca powinna być dietą głodową, przy której wciąż burczy nam w brzuchu. Na szczęście tak nie jest. Aby schudnąć, należy jeść w sposób umiarkowany, lecz absolutnie się nie głodzić. Warto tez pamiętać o dostarczeniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Najlepiej jest jeść pięć razy dziennie, co trzy czy co cztery godziny, lecz w niewielkich ilościach. Wtedy nasz organizm na bieżąco dostaje zasoby energii i nie musi ich magazynować pod postacią tłuszczu, zaś układ trawienny działa szybko is prawnie. Ponadto dieta odchudzająca zaleca, aby śniadanie jeść jak najszybciej po obudzeniu, zaś kolację na dwie czy trzy godziny przed snem. Tak zresztą powinny postępować także te osoby, które nie próbują schudnąć, lecz zachować ładną figurę, a przy okazji pełne zdrowie.
Rzecz jasna, dieta odchudzająca zaleca również, aby jeść jak najwięcej warzyw i owoców. Można je spożywać na surowo, w wersji gotowanej, pieczonej, suszonej… Najlepiej, aby warzywa i owoce były maksymalnie różnorodne. To zapewni nam bez wątpienia pełny zestaw różnych witamin i minerałów, niezbędnych organizmowi.
Ponadto dieta odchudzająca powinna uwzględnić białko. Może to być białko zwierzęce, pochodzące z mięsa czy nabiału, jak też białko roślinne, pochodzące z fasoli, soi, soczewicy, orzechów, migdałów. Białko jest szczególnie ważne dla osób uprawiających sport. Jest ono bowiem niezbędne budowie mięśni.
Nie można także zapomnieć o tłuszczu. Jednak dieta odchudzająca powinna uwzględniać jego ograniczoną ilość. Wskazane są przy tym głównie tłuszcze roślinne, jako lżejsze i łatwiejsze do strawienia. Szczególnie poleca się oliwki, wykonaną z nich oliwę, pestki słonecznika i dyni, sezam. Natomiast niedobrze jest jeść smalec, masło, tłuste mięso czy też nadmiar nabiału, zwłaszcza wysoko procentowego.
Z pewnością dieta odchudzająca da nam odpowiednie efekty, zwłaszcza gdy będziemy się jej wiernie trzymać. Z jej pomocą w ciągu każdego miesiąca możemy zrzucić kilka kilogramów bądź tez, gdy mamy wagę w normie – utrzymać ją. Przy okazji dieta odchudzająca racjonalnie zaplanowana zapewni naszemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, jak witaminy, minerały, białko, węglowodany i tłuszcze. Nie należy odchudzać się przez głodówkę, gdyż to niezdrowe, a przy tym rzadko kto wytrwa długo w takiej morderczej diecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here