Pilates na płaski brzuch

Pilates to precyzyjnie przygotowany zestaw ćwiczeń. Są to skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch, a także ćwiczenia poprawiające elastyczność całego ciała. Oprócz tego, jak każdy sport, pilates poprawia samopoczucie oraz świadomość własnego ciała. Nie są to skomplikowane ćwiczenia, a naprawdę mogą zaktywizować wszystkie części ciała, które wymagają wyszczuplenia. Wśród wielu, jest tutaj miejsce także na ćwiczenia na płaski brzuch.

Każdy kto zaczyna swoją przygodę z pilatesem zastanawia się nad tym jakie efekty da im pilates. Okazuje się, że ćwiczenia, które wielu osobą kojarzone są z nudą, wzmacniają mięśnie całego ciała. Po pilates powinniśmy sięgnąć w szczególności jeśli wykonujemy ćwiczenia na płaski brzuch. Nie ma nic lepszego. Pilates stawia bowiem w centrum zainteresowania mięśnie brzucha oraz mięśnie pleców i pośladków. Pilates może także zapobiec problemom z kręgosłupem. Zresztą ćwiczenia te powstały właśnie z myślą o osobach, które mają problemy z kręgosłupem. Pilates w bardzo skuteczny sposób wzmacnia mięśnie stabilizujące oraz podpierające kręgosłup, a także inne mięśnie, które sprawiają, że pozycja kręgosłupa jest stabilna. Pilates niesie ze sobą jednak znacznie więcej korzyści. Należą do nich przede wszystkim poprawa postawy ciała, poprawa stabilności kręgosłupa, poprawa koordynacji ruchowej. Pilates także w bardzo pozytywny sposób działa na koncentrację, rozciąga oraz uelastycznia ciało, a także relaksuje. Oprócz tego ćwiczenia te powinny wykonywać osoby, które mają problem z nadwagą.

Dziś jednak skupmy się na pilatesie w kontekście ćwiczenia na płaski brzuch. Wiele pań zastanawia się nad tym jakie ćwiczenia na płaski brzuch będą najlepsze. Męczą się, robiąc całe serie brzuszków, co jest zupełnie zbędne. Warto sięgnąć po bardzo prosty zestaw ćwiczeń, z którym w bardzo szybki sposób uzyskamy efekt, o którym marzymy od dawna. Jak mówią specjaliści, po tych ćwiczeniach, efekty powinny pojawić się już po dwóch tygodniach.

Zanim rozpoczniemy ćwiczenia na płaski brzuch, to powinniśmy ubrać na siebie jakiś wygodny strój. Później krótka rozgrzewka i można zaczynać. Pierwsze ćwiczenie jest bardzo proste. Stajemy i pochylamy się w tył, tak jakbyśmy chcieli dotknąć kostek. Tego typu ćwiczenia na brzuch będą przynosić efekt tylko wtedy, kiedy będziemy mieć wciągnięty brzuch oraz zsynchronizujemy ruchy z oddechem. Po kilku powtórzeniach tego ćwiczenia możemy przejść do kolejnego. Wyciągamy proste dłonie przed siebie i pochylamy głowę do przodu. Kręgosłup wyginamy w łuk. Za pomocą mięśni brzucha staramy się przyciągać żebra do kości udowych.. Kolejne ćwiczenia na płaski brzuch są następujące. Tutaj należy się wyprostować, a później opuścić się na matę. Przyciągamy uda do żeber. Nogi należy podnieść tak, aby kolana były zgięte. Łydki natomiast muszą zostać ustawione równolegle do podłogi. Później z wdechem można opuszczać po kolei nogi. Jednak przy wykonywaniu tego ćwiczenia trzeba być bardzo uważnym. Nie można zmieniać ułożenia bioder oraz kręgosłupa.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *