Odchudzanie z przyjaciółką

by

in

girl-791563_1280Kolejne podejście do diety przechodzi niemal co druga kobieta. Za pierwszym razem się nie udało, ale mamy nadzieję, że być może właśnie teraz osiągniemy wymarzony efekt i figurę modelki. Boimy się prosić o pomoc i wsparcie najbliższych, ponieważ nie chcemy przyznać się do ewentualnej porażki. W tej sytuacji na pomoc powinna przyjść nam przyjaciółka, która z pewnością także chciałaby tu i ówdzie zgubić kilka centymetrów.
Wzajemna motywacja
Doskonale sprawdzi się wyznaczanie sobie celów. Na początek niech będzie to tydzień. Możecie umówić się na cotygodniowe spisywanie wyników, zarówno dotyczących wagi jak i obwodu w piersiach, talii i biodrach. Każdy stracony kilogram będzie motywował Was do dalszego działania. Ustalcie, że co tydzień będziecie mierzyć się wspólnie. Jedna odwiedzi drugą i w ten sposób będziecie zapisywać swoje osiągnięcia. Następnie możecie omówić to czego nie robiłyście, co było dobre, a co okazało się porażką.
Wspólna aktywność fizyczna
Chodzenie samemu na siłownię zawsze budzi u wielu osób dużo stresu. Niektórzy nawet z tego powodu nigdy tam nie docierają, ponieważ wstydzą się wejść na salę, gdzie wszyscy dobrze wiedzą gdzie wykonywać jakie ćwiczenia. Możecie więc zapisać się razem. Nie musi to być siłownia. Wybierzcie zajęcia fitness, aqua aerobic, jogę czy body ball. Najważniejsze jest to, żebyście się ruszały, a nie podpierały ściany i plotkowały o nielubianej koleżance. Najmniej odpowiednim miejscem na wspólne ćwiczenia będzie zwykłe pływanie, ponieważ najczęściej kończy się ono właśnie… relaksem w jacuzzi i rozmowami na temat życia. A przecież ciałko samo się nie zrobi.
Wymiana przepisów i jadłospisów
Niech każda z Was przygotowuje swój jadłospis indywidualnie, ale jeśli któreś z Waszych dań wyda się Wam naprawdę wyjątkowe, możecie się nimi wymieniać. Nikt nie powiedział, że nie wolno Wam także razem gotować. Wspólne przyrządzanie dietetycznej kolacji to nie tylko pretekst do spotkania, ale także kolejnych rozważań na temat dalszego planu odchudzania. Wzajemna motywacja poprzez wszystkie powyższe zachowania pozwoli Wam szybciej osiągnąć zamierzony efekt.


Komentarze

Jedna odpowiedź do „Odchudzanie z przyjaciółką”

  1. Zgadzam się w 100%, we dwójkę łatwiej wytrwać w postanowieniach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *