Na czym polega dieta Dukana?

Kobiety bardzo często szukają jakiś niewymagających i skutecznych diet, dzięki którym mogłyby zgubić kilka zbędnych kilogramów. Idealna wydaje się być tutaj dieta Dukana. Sprawia ona naprawdę mało problemów, a ich stosowanie nie wiąże się z wiecznym poczuciem głodu. Dieta Dukana wychodzi naprzeciw wszystkim kobietom. Jest to dieta proteinowa. Jej twórca proponuje ciekawy plan żywieniowy. Jest on wypróbowany oraz polecany przez tysiące kobiet.

Dieta Dukana to idealny plan żywieniowy, który naprawdę pomaga schudnąć. Twórca tej diety przez wiele lat układał zasady żywienia oraz wdrażał je w codzienną praktykę. Już na samym początku pomógł wielu osobom pozbyć się nadwagi. Do tej pory wydał naprawdę wiele książek. Jego porady można znaleźć także w internecie. Dzięki temu metoda ta jest cały czas kontynuowana. Dieta Dukana to przede wszystkim zwarta koncepcja, która składa się z czterech faz. Każda kolejna faza jest mniej restrykcyjna i wymaga mniej poświęcenia.

Dieta Dukana polega przede wszystkim na zwiększeniu spożycia produktów białkowych. Trzeba także ograniczyć węglowodany oraz tłuszcze. Białka są bowiem niskokalorycznymi składnikami odżywczymi. Ludzki organizm nie potrzebuje także zbyt dużo energii do ich przetworzenia. Warto pamiętać także o tym, że dieta Dukana nie narzuca rytmu posiłków. Niezależnie w której fazie diety akurat się znajdujemy to możemy jeść posiłki o dowolnej porze dnia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Można schudnąć nie odczuwając przy tym żadnego głodu. Jeśli będziemy widzieć efekty diety to na pewno zyskamy większą motywację do dalszej pracy oraz nabierzemy chęci do kontynuowania diety. Każdy, kto stosuje tą dietę powinien pamiętać o tym, że musi pić duże ilości wody. Mówi się o 1,5 l dziennie. Bez tego elementu dieta nie przyniesie oczekiwanego efektu.

Dieta Dukana dzieli się na cztery fazy. W pierwszej fazie wśród dozwolonych produktów mówi się o chudym nabiale, chudych mięsach, chudych rybach, kurczaku, indyku, wątróbce wołowej, chudych wędlinach, kawie, herbacie, cytrynie, ziołach, musztardzie, korniszonach. Potrawy najlepiej gotować lub grillować. Nie dodawać tłuszczu. Te produkty spożywamy do siedmiu dni. Faza druga trwa także kilka dni. W tym przypadku do posiłków proteinowych dodajemy warzywa. Dodaje się tutaj pomidory, rzodkiewki, ogórki, szpinak, pora, kapustę, grzyby, zielona fasolka szparagowa, sałata, seler. Kolejna faza diety trwa dziesięć dni. W tym etapie dietę wzbogaca się o chleb pełnoziarnisty, żółty ser, jedną porcję owoców o niskiej zawartości cukrów. Jednak dieta Dukana zabrania jedzenia bananów, winogron oraz czereśni. Można także spożywać ryż, ziemniaki oraz makaron. Jednak maksymalnie dwa razy w tygodniu. Czwarta faza diety to faza utrwalania. Wykluczamy z diety słodycze, słodzone napoje. Odżywiamy się racjonalnie.

Dieta Dukana na pewno będzie znacznie bardziej skuteczna jeśli połączona zostanie z aktywnością fizyczną. Mówi się o tym, że każdego dnia powinniśmy maszerować szybko przez około dwadzieścia minut. To bardzo prosta forma ruchu, bo można się wywiązać z tego obowiązku nawet idąc do pracy.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *