×

Jak zlikwidować boczki?

Jak zlikwidować boczki?

Wiele pań ma problem z zalegającym w brzuchu oraz na bokach tłuszczem. Jego nagromadzenie powoduje powstawanie boczków. Aby się ich pozbyć trzeba wykonywać trudne ćwiczenia na boczki. Ćwiczenia te powinny łączyć ze sobą trening siłowy oraz trening kardio. Nie można zapominać również o diecie. Wiadomo, że jeśli będziemy się źle odżywiać to ćwiczenia na boczki nie przyniosą żadnego efektu. Pięknie wymodelowane mięśnie nie będą przecież widoczne jeśli nad nimi będzie znajdowała się warstwa tłuszczu.

Wykonując ćwiczenia na boczki należy pamiętać o tym, aby ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe, które rozłożone są na płaszczyźnie pleców. Do mięśni tych należą przede wszystkim prostownik grzbietu, mięsień najszerszy grzbietu, mięsień czworoboczny oraz mięsień równoległoboczny. Ćwiczenia na boczki powinny także obejmować również mięśnie głębokie, czyli te które nie są widoczne gołym okiem. Wszystkie wymienione partie mięśni są przecież połączone ze sobą. Jeden mięsień odpowiada za drugi. Jeśli jeden będzie słabszy to drugi nie będzie pracował w sposób normalny.

Jeśli chcemy wymodelować swoje plecy to musimy również pamiętać o ćwiczeniach siłowych. Ćwiczenia na boczki zostawiamy na później. Dopiero później będziemy mogli zabrać się za inne. W drugiej kolejności powinniśmy wykonać trening kardio. Dzięki niemu pozbędziemy się wałeczków oraz fałdek, szczególnie tych, znajdujących się w okolicy zapięcia od biustonosza. Każdy trening musi być dobrze dobrany. Ćwiczenia na boczki powinny być dopasowane do naszych możliwości oraz do naszych faktycznych potrzeb. Najlepiej będzie jeśli przed treningami skonsultujemy się z trenerem personalnym. Podczas treningu warto także zadbać o rozwój innych mięśni. Dzięki temu pozbędziemy się tkanki tłuszczowej.

Wykonując ćwiczenia na boczki należy pamiętać, że istnieją przeróżne rodzaje treningów. Są także innowacyjne metody. Mamy naprawdę wiele możliwości. Warto pamiętać o tym, że na siłowni można mięśnie zarówno wzmocnić jak i wymodelować plecy. Do tego celu można używać nawet ciężaru własnego ciała. Osoby, które mają problemy z kręgosłupem powinny wybrać pilates lub jogę. Te ćwiczenia na boczki na pewno pomogą osobom, które nie mogą się przeciążać. Jednak takie ćwiczenia trzeba wykonywać pod okiem instruktora. Nie można robić tego samemu.

Zanim zaczniemy wykonywać ćwiczenia na boczki powinniśmy rozgrzać mięśnie. Żaden trening nie może się bez niego obejść. Rozgrzewkę można wykonać na przykład na maszynie kardio. Specjaliści polecają wiosłowanie. Później dobrze jest wykonać krążenia ramion oraz wymachy. Jeśli chodzi o ćwiczenia na boczki to przede wszystkim powinno się wykonywać ściąganie drążka do klatki piersiowej, przyciąganie jednorącz oraz unoszenie tułowia na ławce rzymskiej. W tym przypadku bardzo mocno trenujemy mięśnie brzucha. Plecy muszą być proste, a łopatki ściągnięte. W momencie kiedy bierzemy wdech to unosimy tułów do pozycji wyjściowej. Niektórzy popełniają ogromny błąd, jakim jest rozluźnianie mięśni pleców oraz mięśni brzucha.