Dietetycy stawiają na śniadanie?!

by

in

Nowa dieta, która zyskuje coraz większą popularność jest nazywany dietą dużego śniadania i pokazuje nowy proces myślowy na arenie znanych nam diet.

Czym jest?


Przez zjedzenie obfitego śniadania na 600 kalorii, które jest bogate w węglowodany i białka, jesteśmy w stanie stracić na wadze więcej i utrzymać dietę, aby osiągnąć długotrwałe rezultaty. Według niedawnego badania przeprowadzonego przez Commonwealth University w Richmond Virginia, odkrycia pokazują, że grupa dietetyków, którzy jedli śniadanie 600 kalorii w godzinach porannych, a później w ciągu dnia jedli zdrowe posiłki, które składają się z 640 kalorii, straciła średnio dwadzieścia jeden procent masy ciała przez okres czterech miesięcy Dieta pozwala uczestnikom spożywać 22 g tłuszczu, 58 g węglowodanów i 47 g białka na łączną sumę 1.240 kalorii przez cały dzień.


Większość ludzi nie zawaha się przed rozpoczęciem nowej diety. Ale utrzymanie na diecie w ciągu ruchliwych miesięcy letnich jest wyzwaniem. I Teoria diety dużego śniadania przez jedzenie dużego posiłku na początku dnia wydaje się być fajnym pomysłem.


Rzecznik Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego, Joan Salge Blake, powiedział, że wyniki te mają sens. Duża różnica pomiędzy konwencjonalnym stosowaniem diety składającej się z menu niskowęglowodanowego jest taka że po ośmiu miesiącach można schudnąć by później ponownie zyskać na wadze wszystko to, co było wcześniej utracone.

Jak jest różnica?


Nowy plan nie jest powszechny. Pomijanie śniadania to powszechna strategia odchudzania, jednak wykazano, że pomijanie śniadania nie jest to zdrowy sposób na rozpoczęcie dnia. Śniadanie jest niezbędne zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego, a to nowe badania pokazują, że jedząc posiłek wcześnie rano, ludzie rzeczywiście mogą nieco zrzucić. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych na Vanderbilt University, kobiety, które wcześniej zrezygnowały ze śniadania później zmieniło swoją codzienną rutynę jedząc śniadanie i straciło dwadzieścia osiem procent więcej wagi niż do tej pory. Badanie przeprowadzono na grupie kobiet w okresie dwunastu tygodni. Ponadto, ponad siedemdziesiąt procent osób uczestniczących w badaniu straciło więcej przez dwanaście miesięcy.


Historia diety


Ta dieta działa w zaskakująco prosty sposób, aby schudnąć. Dieta została po raz pierwszy przedstawiona przez dr Jakubowicz z Virginia Commonwealth University. Ona stosowała dietę od ponad 15 lat, ale dopiero od niedawna dieta zyskała uznanie na całym świecie. Dr Jakubowicz wykazała że dieta niskowęglowodanowa zwiększa apetyt i doprowadza do zmniejszonego metabolizmu, co oznacza, że kobiety na diecie niskowęglowodanowej mogą początkowo schudnąć, ale później uzyskają masę z powrotem. Rzeczywiście, badania jakie przeprowadzono na otyłych kobietach które rzadko ćwiczą wykazały, że dieta dużego śniadania jest bardziej skuteczna niż diety o niskiej zawartości węglowodanów.Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *