×

Dieta dla różnych grup krwi

Dieta dla różnych grup krwi

Mit-dieta-dobrana-do-grupy-krwi-obrazek_duzy_4030507Ta grupa krwi jest jedną z najstarszych grup krwi, dzięki której osoby ją posiadające mają silny układ odpornościowy. Osoby z wyżej wymienioną grupą krwi to osoby, które dla dobrego rozwoju swojego organizmu powinny uprawiać sport i jeść dużo zwierzęcego białka. Grupa krwi 0 nie lubi w diecie mleka i produktów mlecznych oraz zbożowych, to przyspiesza tycie osoby z tą grupą krwi. Kolejnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, kiedy tyjemy, to gruczoł zwany tarczycą. Przy grupie krwi 0 tarczyca wytwarza mniej hormonu, a co za tym idzie osoby z tą grupą krwi chorują na niedoczynność tarczycy.

Do produktów, które powinny spożywać osoby z grupą krwi 0 należą: cielęcina, jagnięcina, wołowina, serce, wątroba, ryby (łosoś, makrela, morszczuk, okoń, śledź, tuńczyk, szczupak), olej z oliwek i siemienia lnianego, brokuły, cebula, chrzan, papryka, czosnek, pietruszka, sałata, szpinak, figi, śliwki.

Niewskazane jest jedzenie: wieprzowiny, bekonu, łososia wędzonego, chude mleko, jogurty, , lody, maślanki, maku, orzeszków ziemnych, kiełków pszenicy, mąki, kiełków, bułek z otrębami owsa, chleba wieloziarnistego, , grzanek, pieczywa pszennego, makaronu, bakłażana, białej kapusty, kukurydzy, ziemniaków, brukselki, czerwonej kapusty, czarnych oliwek, gorczycy, kalafiora, pieczarek, jeżyn, mandarynek, , melona, pomarańczy, truskawek, rabarbaru, octu, pieprzu białego, czarnego, wanilii, dziurawca, szczawiu, coca-coli, czarnej herbaty, kawy, likierów, napojów gazowanych oraz różnych marynat: kwaśnych, słodkich i różnych przypraw smakowych.

Grupa ta jest połączeniem krwi z grupy A i B, czyli krwi delikatnej i mocnej, niekiedy nazywanej barbarzyńską. Produkowane przez tę grupę antygeny są w zależności która krew jest mocniejsza albo podobne do grupy A albo do grupy B, czasami też łączą się ze sobą i wytwarzają antygeny AB. Ogólnie rzecz biorąc, te rzeczy, które są niewskazane dla grupy A lub grupy B, są również nietolerowane przez osoby z grupą AB. Oczywiście od każdej reguły jest jakiś wyjątek. Osoby z krwią grupy AB teoretycznie są przystosowane do jedzenie mięsa, jednak w ich żołądku znajduje się za mało kwasów żołądkowych, co powoduje, iż spożyte mięso, poprzez powolną przemianę materii, zamiast zamieniać się w energię, zamienia się w tłuszcz, który odkładany jest w organizmie. A co za tym idzie, zamiast chudnąć osoba taka tyje. Jeśli chce tego uniknąć, nie powinna zrezygnować z mięsa, a jeśli już musi je jeść, to powinna jeść jego małe ilości, a pozostałą dietę wzbogacić w warzywa i tofu. Powinno się również unikać pszenicy, która zakwasza tkanki i powoduje spowolnienie przemiany materii i tycie.

Produkty wskazane do spożycia: indyk, królik, jogurt, kefir, ser feta, serek wiejski, orzeszki ziemne, , orzechy włoskie, fasola czerwona, chleb z kiełków pszenicy, chleb z mąki sojowej, botwina, brokuły, buraki, kalafior, ogórek, pietruszka, seler, por, sok z marchwi.

Niewskazane do spożycia: banany, gruszki, pomarańcze, rabarbar, mango, kukurydza, oliwki, papryka, mak, pestki słonecznika, bekon, kaczki, kurczaki, śledź marynowany.