Błędy przy ćwiczeniach na płaski brzuch

Wiele kobiet chciałoby mieć płaski brzuch, ale nie wie, co robi nie tak. Niektóre kobiety popełniają bowiem wiele błędów podczas swojej walki o płaski brzuch. Najważniejszym błędem jest nieregularność. Jeśli będziemy ćwiczyć raz na jakiś czas to na pewno nie będziemy mieć takiej sylwetki, o której marzymy. Taki trening nie będzie skuteczny. Osoby, które chcą mieć płaski brzuch powinny pamiętać o tym, że znacznie bardziej skuteczny będzie trening mniej intensywny oraz krótszy, ale prowadzony systematycznie. Nie musimy się nadwyrężać, jeśli będziemy ćwiczyć kilka razy w tygodniu. Jednak nie można także przesadzać. Nie wolno trenować codziennie. Mięśnie muszą mieć przecież czas na regenerację. Mięśnie brzucha można ćwiczyć na przykład trzy razy w tygodniu, a w pozostałe dni wykonywać jakieś inne ćwiczenia, na przykład ćwiczenia aerobowe, takiej jak bieganie czy pływanie.

Drugim błędem, który jest popełniany podczas walki o płaski brzuch jest wykonywanie ćwiczeń powierzchownych mięśni brzucha. Mięśnie brzucha to przede wszystkim mięsień skośny zewnętrzny, mięsień skośny wewnętrzny, poprzeczny oraz prosty. Trzeba także wiedzieć, że mieści się tam także mięsień piramidowy oraz mięsień czworoboczny lędźwi. Niektórzy ćwiczą tylko mięsień prosty i zastanawiają się dlaczego nie widzą efektów. Płaski brzuch można uzyskać tylko wtedy, kiedy będziemy ćwiczyć wszystkie mięśnie, a nie tylko mięsień prosty. Trzeba zatem zapytać trenera o porady i dowiedzieć się jakie ćwiczenia będą dla nas najlepsze. Oczywiście każdy trening na płaski brzuch należy zakończyć rozciąganiem. Zanim rozpoczniemy ćwiczenia warto także dowiedzieć się czegoś na temat anatomii oraz ruchu mięśni. Trzeba także zadbać o to, aby ćwiczenia na płaski brzuch nie były jednokierunkowe. W kształtowaniu mięśni brzucha nie są wbrew pozorom ważne tylko ćwiczenia na płaski brzuch. Mięśnie można kształtować także za pomocą innych ćwiczeń. Trzeba zadbać o to, aby trening był jak najbardziej wszechstronny.

Efektów naszego treningu możemy nie dostrzegać także przez złą technikę ćwiczeń. Bardzo często osoby, które chcą mieć płaski brzuch obierają złą technikę. Nie można na przykład obciążać kręgosłupa podczas wykonywania brzuszków. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto zatem skonsultować się z jakimś trenerem personalnym. Oczywiście ćwiczenia mięśni brzucha należy łączyć z oddechem. Warto pamiętać o tym, że wydech powinien mieć miejsce na szczycie skurczy mięśni. Powietrze trzeba wydychać ustami. Ogromnym błędem jest wstrzymywanie powietrza.

W walce o płaski brzuch może przeszkodzić także zła postawa ciała. Mięśnie brzucha są mięśniami centralnymi. Zapewniają one utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Bardzo często mięśnie te zostają osłabione, gdyż na przykład garbimy się oraz utrwalamy wady postawy. Nawet podczas chodzenia oraz stania trzeba utrzymywać odpowiednią, prostą postawę ciała. Jeśli zauważymy u siebie jakieś wady postawy to powinniśmy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Nie wolno także używać pasów wyszczuplających.


Komentarze

Jedna odpowiedź do „Błędy przy ćwiczeniach na płaski brzuch”

  1. Awatar Patrycja
    Patrycja

    Warto korzystać z ogólnodostępnych filmików na youtube z podglądem na to jak prawidłowo ćwiczyć..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *